تحصیل در کانادا: راهنمای دانشجویان بین المللی

آیا قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید؟  ما به تمام سوالات اصلی شما پاسخ می دهیم، از جمله اینکه تحصیل در کانادا چقدر هزینه دارد، کدام دوره ها در دسترس هستند و چگونه می توانید از مجوز تحصیل کانادا به عنوان مسیری برای دریافت اقامت دائم کانادا استفاده کنید.

ویزای دانشجویی

شانس من برای پذیرش به عنوان دانشجوی بین المللی کانادا چقدر است؟

تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا هر سال همچنان در حال افزایش است.  بسیاری از آنها پس از پایان تحصیل می توانند در کانادا کار کرده و نهایت اقامت دایم کانادا را دریافت کنند.

درسال های اخیر، کانادا هر سال بیش از ششصد هزار دانشجوی بین المللی را پذیرفته است.  اکثر این دانشجویان از کشور های  فرانسه، نیجریه، چین، ژاپن، کره جنوبی، ایالات متحده، برزیل، ایران، هند و ویتنام بودند.

تنوع دانشجویان بین المللی برای دولت کانادا اولویت بسیاری دارد.  در سال 2019، استراتژی آموزش بین المللی جدید (IES) با نام building  on success،  را راه اندازی کرد.  دولت 147.9 میلیون دلار بودجه برای این منظور در پنج سال آینده اختصاص داده است.

برنامه دانشجویی بین المللی کانادایی

برنامه دانشجویی بین المللی کانادایی  می تواند به شما در این فرایند کمک کند. از دریافت مجوز تحصیل شما تا پذیرش اقامت دائم، ما در هر مرحله در کنار شما خواهیم بود.  با کمک ما می توانید تحصیلات کانادا را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنید.

هر یک از متقاضیان برنامه دانشجویی بین المللی ما با یک مشاور آموزشی که در زمینه آموزش عالی کانادا و مهاجرت در کانادا آموزش دیده است، همراه است.  با کمک آنها قوی ترین درخواست ممکن را ثبت خواهید کرد.

در اینجا مراحل اولیه فرآیند ثبت درخواست آمده است:

  1. انتخاب برنامه: برنامه انتخابی شما یکی از مهم ترین عوامل درخواست مجوز تحصیل شما است. شما باید یک مورد قوی برای تحصیل در کانادا در این برنامه خاص ارائه دهید.  ما بر اساس تجربه کاری و سابقه تحصیلی شما،توصیه های لازم را  ارائه می کنیم.  این مهمترین فاکتور موفقیت یک پرونده ویزای تحصیلی است.
  2. درخواست اپلای برای موسسه آموزشی: پس از تصمیم گیری در مورد یک برنامه، ما به شما کمک می کنیم تا درخواست خود را تهیه و ارسال کنید.  قبل از اینکه بتوانید برای مجوز تحصیل درخواست دهید، باید نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادا (DLI) داشته باشید.
  3. درخواست مجوز تحصیلی: با در دست داشتن نامه پذیرش، آماده ثبت درخواست برای مجوز تحصیل خود خواهید بود. ما به شما کمک می کنیم تا درخواست خود را برای مهاجرت به کانادا آماده و ارسال کنید.

چک لیست مدارک لازم برای دانشجویی بین المللی

مدارک خاصی برای فرآیند درخواست ضروری است.  در ادامه لیستی از مدارکی که ممکن است از شما درخواست شود، را ارائه خواهیم کرد.

نامه پذیرش: نامه ای که توسط موسسه آموزشی ارسال می شود که قبولی شما را در برنامه تحصیلی  تایید می کند.

اثبات تمکن مالی: اثبات اینکه شما تمکن مالی برای حمایت از خود و اعضای خانواده خود را دارید.  شما باید اثبات کنید که می توانید هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های زندگی خود (اسکان، غذا و غیره) را برای سال اول خود در کانادا پوشش دهید.

مدارک هویتی: شناسنامه، گواهی ازدواج و گذرنامه

نامه هدف از سفر یا استادی پلن که در آن متقاضی دلایل خود برای تحصیل در کانادا، انتخاب رشته تحصیلی، برنامه های آینده خود و دلایل محکم و مستند برای بازگشت به کشور خود بعد از إتمام تحصیل را ارایه می دهد.

مجوز تحصیل کانادایی یا استادی پرمیت چیست؟

مجوز تحصیل کانادا یا استادی پرمیت مدرکی است که به شما امکان می دهد در کالج ها یا دانشگاه های کانادا تحصیل کنید.

هنگامی که برای تحصیل در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) پذیرفته شدید، می توانید برای دریافت مجوز تحصیل کانادا اقدام کنید.

ویزای دانشجویی

 پروسه درخواست مجوز تحصیل کانادایی چیست؟

برای اخذ مجوز تحصیل کانادا چهار مرحله وجود دارد:

  1. واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید: اطمینان حاصل کنید که شرایط لازم برای درخواست مجوز تحصیل کانادا را دارید. شما نیاز خواهید داشت:

نامه پذیرش از DLI،

اثبات تمکن مالی،

مدارک تکمیلی (بسته به کشور شهروندی و اقامت شما متفاوت است)

  1. درخواست خود را آماده کنید: اگر تمام شرایط را دارید، می توانید شروع به تهیه درخواست مجوز تحصیلی یا استادی پرمیت خود کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز مربوط به کشور خود را جمع آوری کرده اید.  اگر نتوانید اثبات کنید  که شرایط لازم را دارید، آفیسر اداره مهاجرت ممکن است درخواست شما را رد کند.  قبل از ارسال درخواست، بهتر است از یک مشاور مجاز مهاجرتی بخواهید آن را بررسی کند.
  2. درخواست مجوز تحصیل خود را ارسال کنید:

ارسال درخواست الکترونیکی: یک حساب کاربری در وب سایت اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ایجاد کنید.  می توانید با استفاده از کپی های اسکن شده یا الکترونیکی اسناد، درخواست را به صورت الکترونیکی ارسال کنید.

  1. اگر مجوز تحصیل شما تایید شد، به کانادا بیایید!

مجوز تحصیل در کانادا یا استادی پرمیت در زمان ورود شما به کانادا و در درگاه های ورودی نظیر مرزهای زمینی و هوایی کانادا صادر می شود.  اگر مجوز شما تایید شود، دولت کانادا برای شما یک نامه معرفی صادر می کند.  هنگام ورود به کانادا برای دریافت مجوز تحصیلی باید این نامه را به مسئول اداره گمرگ مستقر در فرودگاه یا مرز زمینی نشان دهید.

چه مدت طول می کشد تا برای مجوز تحصیل کانادا اقدام کنید؟

زمان بررسی مجوزهای تحصیلی بسیار متفاوت است.  مدت زمانی که طول می کشد بستگی به کشور محل اقامت شما دارد.

کوتاه ترین زمان پردازش 1-2 هفته است، اما برخی از متقاضیان ممکن است تا 16 هفته نیز منتظر بمانند.  زمان بررسی به حجم پرونده های دریافتی نیز بستگی دارد.  اگر درخواست شما نزدیک به آغاز سال تحصیلی کانادا ثبت شود، ممکن است با تاخیر مواجه شوید.

شرایط دریافت مجوز تحصیل کانادایی چیست؟

شرایط و ضوابط خاصی برای مجوز تحصیل کانادایی وجود دارد.  شما باید به این شرایط احترام بگذارید تا تمام مزایای مجوز تحصیلی یا استادی پرمیت خود را حفظ کنید.

شما باید در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) ثبت نام کنید.

تحصیل شما باید حتما بصورت تمام وقت باشد تا از مزایای ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی برخوردار باشید

اگر قصد ادامه تحصیل در کبک را داشته باشید، می توانید به عنوان دانشجوی پاره وقت یا دانشجوی تمام وقت ثبت نام کنید

شما نباید بیش از 150 روز از برنامه تحصیلی خود مرخصی مجاز بگیرید.

درک و رعایت به شرایط مجوز تحصیل اهمیت بسیاری دارد.  با انجام این کار، بیشترین بهره را از تجربه تحصیل در خارج از کشور در کانادا خواهید برد.  دانشجویانی که به شرایط مجوزهای تحصیلی خود احترام می گذارند، شانس بیشتری برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی دارند. در این زمینه حتما توصیه می کنیم مجموعه ویدیو های شارپ ویزا در مورد هفت اشتباه رایج دانش جویان بین المللی در کانادا را مشاهده کنید.

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

خبر خوب این است که تحصیل در کانادا مقرون به صرفه تر از سایر کشورهای پیشرفته است.  هزینه های تحصیل در کانادا به طور کلی کمتر از هزینه های تحصیل در استرالیا، ایالات متحده و بریتانیا است.

در سال تحصیلی 2018/2019، متوسط   شهریه سالانه برای یک دانشجوی بین المللی در مقطع کارشناسی در کانادا 27159 دلار کانادا بود.  متوسط   شهریه در همان سال  در یک دانشگاه آمریکایی در حدود 45950 دلار آمریکا خواهد بود.

هنگام تصمیم گیری در مورد محل تحصیل در خارج از کشور، هزینه زندگی نیز عامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود.  هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با سایر مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد:

کشور میانگین شهریه سالیانه و هزینه زندگی
کانادا 29947 دلار
انگلیس 35045 دلار
ایالات متحده 36564 دلار
استرالیا 42093 دلار

هزینه مسکن دانشجویی کانادایی

گزینه های زیادی برای زندگی دانشجویی در کانادا وجود دارد.  از زندگی در محل اقامت دانشگاه گرفته تا اجاره آپارتمان، سبک های مختلف زندگی وجود دارد که دانشجو می تواند از بین آنها، مناسبترینشان را انتخاب کند.   به طور معمول، شهرهای بزرگ، مانند تورنتو و ونکوور، هزینه مسکن بالاتری نسبت به شهرها و نواحی کوچکتر دارند.

دانشگاه تورنتو، که به   20000 دانشجوی بین المللی خدمات ارائه می دهد، هزینه ماهانه مسکن برای یک دانشجو را بین 1080 تا 2982 دلار کانادا در مرکز شهر تورنتو برآورد می کند.

در مونترال، هزینه زندگی در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ آمریکای شمالی پایین است.  دانشگاه مونترال هزینه مسکن دانشجویی ماهانه را 550 دلار کانادا تخمین زده است.  شهر مونترال همچنان یک مقصد تحصیلی بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی است و اخیراً در رتبه پنجم بهترین مقصد تحصیلی در جهان قرار گرفته است.

در سنت جانز، استان نیوفاندلند، یکی از کوچکترین شهرهای کانادا، هزینه زندگی 10 تا 30 درصد کمتر از سایر شهرهای کانادا است.  میانگین هزینه ماهانه اجاره یک منزل دو خوابه فقط 710 دلار  کانادا یا 350 دلار برای هر اتاق است.

هزینه های غذا و حمل و نقل

مانند هزینه های  مسکن، هزینه غذا و حمل و نقل در استان های مختلف  متفاوت است.  بیایید به سه مثال بالا ادامه دهیم تا قیمت امکانات رفاهی در شهرهای کانادا را بررسی کنیم.

تمامی قیمت ها به دلار کانادا می باشد

تورنتو:

حمل و نقل محلی: 122.45 دلار در ماه

منوی اصلی ناهار در منطقه تجاری: 17.00 دلار

بودجه پیشنهادی ماهانه مواد غذایی: 200.00 تا 400.00 دلار

مونترال:

حمل و نقل محلی: 80 دلار در ماه

منوی اصلی ناهار در منطقه تجاری: 16.00 دلار

بودجه پیشنهادی ماهانه مواد غذایی: 350.00 دلار

سنت جان:

حمل و نقل محلی: 78.00 دلار در ماه

منوی اصلی ناهار در منطقه تجاری: 18.00 دلار

بودجه پیشنهادی ماهانه مواد غذایی: 240.00 دلار

 بیمه خدمات درمانی

همه دانشجویان بین المللی در کانادا باید از پوشش مراقبت های بهداشتی برخوردار باشند.  در برخی از استان ها دانشجویان بین المللی به طور خودکار به سیستم مراقبت های بهداشت عمومی کانادا دسترسی دارند، اما برخی دیگر این امکان را ندارند.  استان‌هایی که پوشش درمانی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه نمی‌دهند باید بیمه درمانی خصوصی بخرند.  موسسات در این استان ها به طور کلی طرح های بیمه درمانی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که ممکن است به شهریه و هزینه های دانش آموزی شما اضافه شود.

 نحوه تحصیل رایگان در کانادا

فرصت های بورسیه تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند وجود دارد.  فرصت های موجود برای شما به رشته تحصیلی یا تحقیقاتی و کشور مبدا شما بستگی دارد.

موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) چیست؟

موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) هر موسسه ای است که مجاز به پذیرش دانشجویان بین المللی است.  تمام مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا DLI هستند و می توانند دانش آموزانی از کشورهای خارجی پذیرش کنند. ولی  همه موسسات آموزش عالی در کانادا DLI نیستند، بنابراین باید قبل از درخواست، لیست DLIهای دولت کانادا را بررسی کنید.

 انواع مختلف موسسات آموزش عالی در کانادا:

کانادا به دلیل ارائه آموزش با کیفیت و در دسترس برای دانشجویان بین المللی شهرت دارد.  برای درک اینکه کدام برنامه برای شما مناسب است، ابتدا باید سطوح تحصیلی کانادا را بدانید.

هر برنامه آموزشی فراتر از کلاس دوازدهم در کانادا تحصیلات پس از متوسطه محسوب می شود.  چند نوع مختلف آموزش پس از متوسطه وجود دارد که هر کدام هدف متفاوتی دارند.

برنامه های خاصی وجود دارند که شرایط پذیرش خاصی دارند.

وظیفه ما این است که اطمینان حاصل کنیم که الزامات پذیرش اولیه برای هر برنامه ای را که برای آن درخواست می کنید برآورده می کنید

ویزای دانشجویی

آیا برای تحصیل در کانادا به آیلتس نیاز دارم؟

برای تحصیل در یک موسسه آموزشی کانادایی باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشید.

موسسات دانشگاهی در کانادا شرایط خود را برای مهارت های زبانی دانش آموزان بین المللی تعیین می کنند.  الزامات مهارت زبان از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت است.

در حین آماده سازی درخواست خود، باید در مورد الزامات خاص برنامه خود تحقیق کنید.  حتی برخی از کالج ها و دانشگاه ها به شما اجازه می دهند پیش از شروع تحصیل دوره های زبان انگلیسی را تکمیل کنید.

برخی از دانشجویان بین المللی نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر مهارت های زبانی خود ندارند.  اگر اهل یک کشور انگلیسی زبان هستید یا به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید، ممکن است نیازی به شرکت در آیلتس نداشته باشید.

هر مدرسه الزامات زبان خود را تعیین می کند.  مهم است که شرایط خاص مدرسه ای را که می خواهید در آن درخواست دهید بررسی کنید.

آیا برای تحصیل در کانادا نیاز به ارسال نامه هدف از تحصیل یا استادی پرمیت  دارم؟

نامه هدف از تحصیل یا استادی پرمیت بخش مهمی از درخواست مجوز تحصیل شما است.  باید برنامه های شما برای تحصیل در کشور و اهداف شما را توضیح دهد.  شما باید شرایط داشتن مجوز تحصیل در کانادا را بپذیرید.

هدف از این نامه این است که به دولت کانادا اطمینان دهد که شرایط مجوز خود را رعایت خواهید کرد.  پس از اتمام مجوز شما باید با خروج از کشور موافقت کنید.

 آخرین مهلت اپلای چه زمانی است؟

هر موسسه آموزشی ای مهلت خاص خود را دارد.  شما باید مطمئن شوید که درخواست خود را قبل از این مهلت ارسال کنید.

هر ساله درخواست های زیادی در مدارس کانادا ثبت می شود.  هر چه مدارس معتبرتر و  رقابتی تر باشند، بهتر است درخواست خود را زودتر ثبت کنید.

کدام دانشگاه کانادایی برای من مناسب است؟

کانادا دارای مجموعه ای از موسسات پس از دوره متوسطه با ظرفیت ها  و تخصص های مختلف است.  در اینجا فهرستی از پنج مورد از معروف ترین  موسسات کشور، و شرحی از هر کدام را ارائه خواهیم کرد.

دانشگاه تورنتو (UofT)

دانشگاه تورنتو یکی از موسسات کانادایی است که  احتمالا قبلاً نام آن را شنیده اید!  دانشجویان بین المللی UofT را برای برتری علمی و زندگی پر جنب و جوش در فضای دانشگاه  انتخاب می کنند.  این دانشگاه 20000 دانشجو دارد و در مرکز یکی از متنوع ترین شهرهای واقع شده است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)

UBC بین المللی ترین دانشگاه آمریکای شمالی است.  30 درصد از جمعیت دانشجویان UBC بین المللی هستند – 16188 دانشجو از 156 کشور.  این دانشگاه که در ساحل زیبای غربی کانادا واقع شده است، بخشی از ونکوور شلوغ است UBC . انتخاب عالی برای کسانی است که علاقه مند به زندگی شهری و در عین حال دسترسی به طبیعت هستند.  زندگی در ونکوور به معنای دسترسی آسان به فضای باز و زیبا از جمله جنگل، اقیانوس و کوه است.

دانشگاه مک گیل

مک گیل از شهرت بین المللی برای برتری برخوردار است.  جای تعجب نیست بیش از 12000 دانشجوی بین المللی دارد.  اگرچه مک گیل در استان کبک فرانسه است، اما مک گیل یک دانشگاه انگلیسی است.  شهر مونترال به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی دانشجویی شناخته می شود.  هزینه زندگی پایین است و صحنه هنری و فرهنگی پر جنب و جوشی دارد.

دانشگاه مونترال (UdeM)

UdeM یکی از بالاترین رتبه بندی دانشگاه های کانادا است و گزینه ای عالی برای کسانی که علاقه مند به تحصیل به زبان فرانسه هستند !  UdeM !و موسسات  وابسته به آن در شهر مونترال واقع شده اند و هر ساله به 9500 دانش آموز بین المللی خدمات ارائه می دهند.

دانشگاه مک مستر

مک مستر یکی از 100 دانشگاه برتر جهان است.  این دانشگاه که در همیلتون استان  انتاریو واقع شده است، تنها یک ساعت رانندگی از تورنتو فاصله دارد.  همیلتون در حال تجربه رونق شغلی قابل توجهی در بخش فناوری است.  این یک خبر عالی برای کسانی است که علاقه مند به کار در حین یا بعد از تحصیل هستند!

آیا می توانم در حین  دریافت مجوز تحصیلی، موسسه یا برنامه ام را تغییر دهم؟

با مجوز تحصیل کانادا، می توانید موسسه یا برنامه خود را در هر زمانی تغییر دهید.  برای انجام این کار، باید مطمئن شوید که روش درست را دنبال می کنید و در شرایط مجوز تحصیل خود باقی می مانید.

آیا می توانم در حین تحصیل در کانادا کار کنم؟

بله!  یکی دیگر از مزایای تحصیل در کانادا این است که دانشجویان بین المللی اجازه کار دارند.  این به جبران هزینه های شهریه و هزینه های زندگی کمک می کند.

دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند به صورت پاره وقت (حداکثر 20 ساعت در هفته) در طول دوره تحصیل کار کنند.  در طول تعطیلات برنامه ریزی شده مانند تعطیلات تابستانی، دانشجویان بین المللی می توانند تمام وقت کار کنند.

اکثر دانش‌آموزان برای کار در حین تحصیل نیازی به مجوز کار ندارند، چه شغلشان در کمپ دانشگاه باشد یا خارج از دانشگاه.  مجوز تحصیل شما  نشان می دهد که آیا شما مجاز به کار در خارج از دانشگاه هستید یا خیر.

اگر برنامه تحصیلی شما شامل دوره کارآموزی باشد، ممکن است بتوانید بیش از 20 ساعت در طول ترم کار کنید.  این موضوع در نامه پذیرش شما مشخص خواهد شد.  اگر دولت این شرط را تایید کند، هم اجازه کار و هم اجازه تحصیل به شما داده می شود.   مجوز کار به شما امکان می دهد فقط در کمپ دانشگاه کار کنید.

آیا می توانم در حین تحصیل خانواده ام را با خود بیاورم؟

دانشجویان بین المللی که متاهل هستند یا بچه دارند ممکن است بخواهند اعضای خانواده خود را با خود بیاورند.

باید توجه داشته باشید که قرار دادن اعضای خانواده درخواست مجوز تحصیل ممکن است بر تصمیم افسر ویزا تأثیر بگذارد.

اگردرخواست ویزای تحصیلی یا استادی پرمیت به عنوان یک خانواده تایید شده باشد، همسرتان می‌تواند تمام وقت در کانادا کار کند.  هر کودک همراه می تواند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا تحصیل کند.

آیا همسرم می تواند در زمانی که من در کانادا تحصیل می کنم کار کند؟

اگر خانواده‌تان شما را همراهی کنند، همسرتان واجد شرایط مجوز کار آزاد خواهد بود و به او  اجازه می‌دهد تا زمانی که شما در حال تحصیل هستید، به‌طور تمام وقت در کانادا بدون محدودیت کار کنند.

 آیا می توانم در کبک تحصیل کنم؟

تحصیل در کبک به شما این امکان را می دهد که به زبان های انگلیسی، فرانسوی یا هر دو تحصیل کنید.  با این حال، شرایط ویزای دانشجویی کبک کمی با بقیه کانادا متفاوت است.

 شرایط تحصیل در کبک چیست؟

برای تحصیل در کبک، به گواهی پذیرش کبک (CAQ) نیاز دارید.  این گواهی توسط وزارت مهاجرت کبک (MIFI) صادر می شود.  این گواهی تایید می کند که کبک شما را به عنوان یک دانشجوی بین المللی پذیرفته است.  اگر برنامه تحصیلی شما در کبک باشد، قبل از اینکه بتوانید برای مجوز تحصیل درخواست دهید، به  CAQ نیاز دارید.

برای واجد شرایط بودن برای درخواست CAQ، باید شرایط زیر را داشته باشید.

در یک موسسه آموزشی تعیین شده در کبک پذیرفته شوید

هزینه های مربوط به برنامه CAQ را بپردازید

موافقت با رعایت شرایط صدور CAQ برای ادامه تحصیل را اعلام کنید

اگر قصد تحصیل در برنامه ای را دارید که کمتر از 6 ماه طول می کشد، نیازی به CAQ یا مجوز تحصیلی ندارید.

وقتی  CAQ دارید، باید برای مجوز تحصیل یا استادی پرمیت از دولت کانادا درخواست دهید.  هنگامی که مجوز تحصیل خود را دریافت کردید، آماده شروع تحصیل در کانادا هستید!

 آیا می توانم بعد از فارغ التحصیلی در کانادا بمانم؟

کانادا این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند که در صورت تمایل به ماندن در این کشور اقامت دائم داشته باشند.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی  به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا در کانادا بمانند و تا حداکثر سه سال پس از فارغ التحصیلی کار کنند.  پس از یک سال کار در کانادا، فارغ التحصیلان بین المللی ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم باشند.

برای درخواست PGWP، باید ثابت کنید که تمام شرایط مجوز تحصیل خود را رعایت کرده اید.  تحصیل باید فعالیت اصلی شما در طول مدت اقامتتان در کانادا بوده باشد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، لطفا فرم های ارزیابی را تکمیل کنید.